Zonta Pärnu klubi

Zonta Pärnu klubi2022-12-14T10:47:35+02:00

ZONTA PÄRNU KLUBI

Zonta Pärnu klubi kutsuti kokku 1992 sügisel ja ametlikult registreeriti 17. juunil 1993. Asutajad olid 21 erinevatel elualadel töötavat aktiivset naist, eestvedajateks Hiie Martinson ja Mercedes Merimaa. Ristiemad olid Soomest Vaasa klubist.

Klubi esimesed heategevusprojektid olid beebipakkide tegemine ja iibefondi toetamine. Ligi 30 tegevusaasta sisse mahub palju erinevaid ettevõtmisi, mida on märgatud – novembris 2020 pälvisime Pärnumaa Tegijate üritusel heategevuse järjepidevuse kandja tiitli. Meie vanim heategevusprojekt on aastast 2000 Andekas laps, mille raames oleme toetanud suurperede ja üksikvanemate tublide laste huviharidust. Andeka lapse satelliitprojektiks on Aitame noore ellu, kus oleme toeks ühele tublile tüdrukule haridustee lõpuni. Traditsiooniks tahame muuta gümnaasiumide lõpuaktusel iga kooli ühe aktiivse tüdruku tunnustamise, millega alustasime eelmisel aastal. Raha heategevuseks oleme kogunud oma käsitöö ja küpsetiste müügiga, lilleseadete tegemisega, ürituste korraldamisega.

Oleme valmis aitama ja toetama läbi oma projektide neid, kes seda vajavad. Näiteks Üheskoos jõulukontserdi (2016-2019) tulud läksid lähisuhtevägivalda kogenud laste elu rõõmsamaks muutmiseks. Aastaid korraldasime igal sügisel tervisekonverentse ja algatasime Pärnu terviseedendaja tiitli väljaandmise, et osutada tähelepanu naise tervisele ja tervislikele eluviisidele.

Meie klubi tegevus ei ole pööratud ainult väljapoole, meil on ka üksteisega koos vahva olla – suviti oleme teinud mitmepäevase reisi mõnele Eesti väikesaarele, eelmisel aastal alustasime filmiklubiga ja klubi koosolekuid peame üksteise juures, et saaks ikka mõnusalt lärmakalt asju arutada ja kõva häälega naerda.

Zonta Pärnu klubi uudised

Pärnu Zontad abistavad kohalikke ukrainlasi

Pärnu zontad on kevadest alates aidanud koostöös Irina Zotovychiga kohalikke ukrainlasi. Mõned näited – aidati viie tütre ema erinevate asjadega. Kaks noort ema on saanud lastele autosse turvatoolid. Väike Miša sai lapsevankri. Jne. Oma õla on abistamisele alla pannud ka zontade sõbrad ja tuttavad. Lisaks materiaalsele abile oleme aidanud kui inimesed jäävad jänni ametkondadega suhtlemisel või psühholoogilise abi saamisel.Projektijuht Raja ...

03/10/2023|

Zonta Pärnu klubi naiste uue hooaja algus

Sõitsime külla Raplamaale - Tõrvaaugu Mahe tallu, kus nautisime õitsevat tatrapõldu, piilusime traktoreid ja kombaini ning mekkisime mahetatra sööke-jooke. Selle kõige kõrval sai peetud ka esimene sügishooaja koosolek. Nüüd on pead ideedest pungil ja energiat sügisele vastu astuda :)

31/08/2023|

Zonta Pärnu klubi pidas oma sünnipäeva

Zonta Pärnu klubi pidas oma sünnipäeva 6. mail Ammende Villas. Soomest, Tallinnast, Tartust ja Viljandist tulnud külalisi rõõmustas oma kontserdiga Robi Salumets, kellele Zonta Pärnu klubi andis üle ka Andekas laps stipendiumi. Fotod Marharyta Shyriaieva.

13/08/2023|

Veebinari salvestus – tutvumisportaalide rõõmud ja pettu(mu)sed

Tutvumisportaali kasutamisest ei taha paljud rääkida. Eriti kui oled petta saanud. Hea kui see pettumus lõpeb emotsionaalse kahjuga, aga on ju juhtumeid kui moraalsele üleelamisele lisandub rahaline kahju. Selle teema käsitlemiseks on meil külas psühholoog Julia Laanemets ja veebipolitseinik Andero Sepp.

05/05/2023|

3. veebinar – tutvumisportaalide rõõmud ja pettu(mu)sed

Zonta Eesti klubid ootavad huvilisi juba kolmandasse jututuppa neljapäeval, 27.04. kell 18:00 Tule ise ja kutsu sõbrad kaasa! Teema on väga huvitav. Tutvumisportaali kasutamisest ei taha paljud rääkida. Eriti kui oled petta saanud. Hea kui see pettumus lõpeb emotsionaalse kahjuga, aga on ju juhtumeid kui moraalsele üleelamisele lisandub rahaline kahju. Selle teema käsitlemiseks on meil külas psühholoog Julia Laanemets ja ...

21/04/2023|
Go to Top