Zonta Pärnu klubi

Zonta Pärnu klubi2022-12-14T10:47:35+02:00

ZONTA PÄRNU KLUBI

Zonta Pärnu klubi kutsuti kokku 1992 sügisel ja ametlikult registreeriti 17. juunil 1993. Asutajad olid 21 erinevatel elualadel töötavat aktiivset naist, eestvedajateks Hiie Martinson ja Mercedes Merimaa. Ristiemad olid Soomest Vaasa klubist.

Klubi esimesed heategevusprojektid olid beebipakkide tegemine ja iibefondi toetamine. Ligi 30 tegevusaasta sisse mahub palju erinevaid ettevõtmisi, mida on märgatud – novembris 2020 pälvisime Pärnumaa Tegijate üritusel heategevuse järjepidevuse kandja tiitli. Meie vanim heategevusprojekt on aastast 2000 Andekas laps, mille raames oleme toetanud suurperede ja üksikvanemate tublide laste huviharidust. Andeka lapse satelliitprojektiks on Aitame noore ellu, kus oleme toeks ühele tublile tüdrukule haridustee lõpuni. Traditsiooniks tahame muuta gümnaasiumide lõpuaktusel iga kooli ühe aktiivse tüdruku tunnustamise, millega alustasime eelmisel aastal. Raha heategevuseks oleme kogunud oma käsitöö ja küpsetiste müügiga, lilleseadete tegemisega, ürituste korraldamisega.

Oleme valmis aitama ja toetama läbi oma projektide neid, kes seda vajavad. Näiteks Üheskoos jõulukontserdi (2016-2019) tulud läksid lähisuhtevägivalda kogenud laste elu rõõmsamaks muutmiseks. Aastaid korraldasime igal sügisel tervisekonverentse ja algatasime Pärnu terviseedendaja tiitli väljaandmise, et osutada tähelepanu naise tervisele ja tervislikele eluviisidele.

Meie klubi tegevus ei ole pööratud ainult väljapoole, meil on ka üksteisega koos vahva olla – suviti oleme teinud mitmepäevase reisi mõnele Eesti väikesaarele, eelmisel aastal alustasime filmiklubiga ja klubi koosolekuid peame üksteise juures, et saaks ikka mõnusalt lärmakalt asju arutada ja kõva häälega naerda.

Zonta Pärnu klubi uudised

Pärnu linna teenetemärgi pälvisid kaks pikaaegset Zonta Pärnu klubi liiget

Teatame suure rõõmuga, et Pärnu linnavolikogu otsusega pälvisid sel aastal Pärnu linna teenetemärgi kaks pikaaegset Zonta Pärnu klubi liiget: Sarmite Tammekivi, kes on kauaaegne õpetaja Pärnu Ühisgümnaasiumis ja Kersti Liiva, kes on tulemuslikult tegutsenud Pärnumaa arenduskeskuses välissuhete valdkonnas. Teenetemärgid anti üle pidulikul aktusel 6. aprillil, mil tähistatakse Pärnu päeva. Oleme uhked, et meie tublisid naisi väärikalt tunnustati !

08/04/2024|

2024. aastal täitub Pärnu Zonta klubi heategevusprojektil „Andekas laps“ 24 aastat

Sel aastal täitub Pärnu Zonta klubi heategevusprojektil „Andekas laps“ 24 aastat. Projekt algatati 2000. aastal president Sarmite Tammekivi poolt ning selle eesmärk oli ja on aidata andekaid noori nende tegevustes. Tegemist on ühekordse stipendiumiga. Läbi aastate on saanud toetust üle saja noore! Mõned aastad tagasi kutsuti „Andekas laps“ projektile lisaks ellu alaprojekt „Aitame noore ellu“, mis erineb selle poolest, et raskuses ...

14/03/2024|

Teenetemärk kauaaegsele Pärnu zontale Silvia Paluojale

President Alar Karis annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgi nendele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks. Tänavu tunnustatakse 151 inimest. Pärnumaalastest pälvis teenetemärgi 6 inimest, nende hulgas kauaaegne Pärnu zonta Silvia Paluoja. President Alar Karis annab Silvia Paluojale Valgetähe V klassi teenetemärgi kohaliku ajakirjanduse edendamise eest. Palju, palju õnne Silviale!

15/02/2024|

Zonta naised ei tolereeri massilisi inimõiguste rikkumisi

3.- 4. veebruaril toimusid Viimsis rahvusvahelise ZI D20 Area 6 ehk  Eesti klubide talvepäevad pealkirjaga "Kompass". Külalistena esinesid Uganda laste toetuseks heategevusfondi loonud näitleja Henessi Schmidt, riigivalitsemise ja kodanikuühiskonna ekspert Hille Hinsberg ning D20 Advocacy toimkonna juht Taina Junttila. Arutelud keskendusid sellele, kuidas muuta maailma kõigile inimväärseks. Kõnelejad väljendasid sügavat muret maailmas toimuvate sõjakoleduste pärast, mis toovad enneolematuid kannatusi kõigile, ...

05/02/2024|

Pärnu Zontad abistavad kohalikke ukrainlasi

Pärnu zontad on kevadest alates aidanud koostöös Irina Zotovychiga kohalikke ukrainlasi. Mõned näited – aidati viie tütre ema erinevate asjadega. Kaks noort ema on saanud lastele autosse turvatoolid. Väike Miša sai lapsevankri. Jne. Oma õla on abistamisele alla pannud ka zontade sõbrad ja tuttavad. Lisaks materiaalsele abile oleme aidanud kui inimesed jäävad jänni ametkondadega suhtlemisel või psühholoogilise abi saamisel.Projektijuht Raja ...

03/10/2023|

Zonta Pärnu klubi naiste uue hooaja algus

Sõitsime külla Raplamaale - Tõrvaaugu Mahe tallu, kus nautisime õitsevat tatrapõldu, piilusime traktoreid ja kombaini ning mekkisime mahetatra sööke-jooke. Selle kõige kõrval sai peetud ka esimene sügishooaja koosolek. Nüüd on pead ideedest pungil ja energiat sügisele vastu astuda :)

31/08/2023|
Go to Top