Zonta Pärnu klubi

Zonta Pärnu klubi2022-12-14T10:47:35+02:00

ZONTA PÄRNU KLUBI

Zonta Pärnu klubi kutsuti kokku 1992 sügisel ja ametlikult registreeriti 17. juunil 1993. Asutajad olid 21 erinevatel elualadel töötavat aktiivset naist, eestvedajateks Hiie Martinson ja Mercedes Merimaa. Ristiemad olid Soomest Vaasa klubist.

Klubi esimesed heategevusprojektid olid beebipakkide tegemine ja iibefondi toetamine. Ligi 30 tegevusaasta sisse mahub palju erinevaid ettevõtmisi, mida on märgatud – novembris 2020 pälvisime Pärnumaa Tegijate üritusel heategevuse järjepidevuse kandja tiitli. Meie vanim heategevusprojekt on aastast 2000 Andekas laps, mille raames oleme toetanud suurperede ja üksikvanemate tublide laste huviharidust. Andeka lapse satelliitprojektiks on Aitame noore ellu, kus oleme toeks ühele tublile tüdrukule haridustee lõpuni. Traditsiooniks tahame muuta gümnaasiumide lõpuaktusel iga kooli ühe aktiivse tüdruku tunnustamise, millega alustasime eelmisel aastal. Raha heategevuseks oleme kogunud oma käsitöö ja küpsetiste müügiga, lilleseadete tegemisega, ürituste korraldamisega.

Oleme valmis aitama ja toetama läbi oma projektide neid, kes seda vajavad. Näiteks Üheskoos jõulukontserdi (2016-2019) tulud läksid lähisuhtevägivalda kogenud laste elu rõõmsamaks muutmiseks. Aastaid korraldasime igal sügisel tervisekonverentse ja algatasime Pärnu terviseedendaja tiitli väljaandmise, et osutada tähelepanu naise tervisele ja tervislikele eluviisidele.

Meie klubi tegevus ei ole pööratud ainult väljapoole, meil on ka üksteisega koos vahva olla – suviti oleme teinud mitmepäevase reisi mõnele Eesti väikesaarele, eelmisel aastal alustasime filmiklubiga ja klubi koosolekuid peame üksteise juures, et saaks ikka mõnusalt lärmakalt asju arutada ja kõva häälega naerda.

Zonta Pärnu klubi uudised

Eesti zontad on talletatud ERMi kogudesse

Eesti zontad on talletatud ERMi kogudesse. Seekord Zonta Pärnu klubi tegude kaudu aastal 2005 jaanuaritormi kahjude likvideerimisel. Ja ka see, et ZI D20 annetas raha selleks, et aidata üksi elavaid naisi nende kodude kordategemiseks. Tolleagne Pärnu klubi liige ja Pärnu Postimehe ajakirjanik Silvia Paluoja saatis oma kogemusloo ERMi, Päästeameti ja Naiskodukaitse korraldatud jutukogumisele ja sai täna ERMis näituse "Ole valmis!" ...

14/12/2022|

Zonta Pärnu klubi Viljandis

15. oktoobril külastasid Pärnu klubi zontad Viljandit. Kohtuti õdusas Fellini kohvikus Lea Eliase ja Helle Aunapiga Viljandi Zonta klubist. Lea jagas muljeid ja infot Hamburgi kongressilt ja peale einet tutvustas meile jalutuskäigul sügisvärvides Viljandit. Suur tänu Leale elamuse eest! Õhtu lõpetas teatrietenduse vaatamine Ugalas.

16/10/2022|

Erich Rooduse nimeline kutsehariduse stipendium

15. septembril sõlmiti Raeküla Vanakooli keskuses (Lembitu 1, Pärnu) kolmepoolne koostöökokkulepe, mille tulemusel hakatakse veel käimasolevast õppeaastast välja andma "Erich Rooduse nimelist kutsehariduse stipendiumi". Stipendiumi sihtpiirkonnaks on Pärnu Raeküla linnaosa, millega peab kandideerijal olema konkreetne side. Stipendiumi välja andmiseks on alustanud juba koostööd, MTÜ Selts Raeküla ja MTÜ Zonta Pärnu klubi esindajad. Kokkuleppe allkirjastavad Erich Rooduse lesk Tiiu, selts Raeküla ...

15/09/2022|

Saaremaa ja Abruka külastus 2.-3. august 2022

Zonta Pärnu klubi külastas augusti alguses Saaremaad ja Abruka saart. Kõigepealt toimus bussiekskursioon Lääne-Saaremaal. Uurisime kuidas valmistatakse kadakasiirupit ning valmivad ürdisoolad. Uudistasime tõrvapõletust. Külastasime erinevaid kirikuid ning mõisasid. Tutvusime lammaste parlamendi tegevustega. Teisel päeval läksime Roomassaare sadamast Abrukale kus toimus ringsõit Abrukal saarevaht Reinu juhatusel. ...

10/08/2022|

Zonta Pärnu klubi tunnustas gümnaasiumi lõpetajaid

Zonta Pärnu klubi tunnustas kevadel 2022 kolme tublit gümnaasiumi lõpetajat nende väga heade õpitulemuste ja aktiivse osalemise eest koolivälises tegevuses. Fotod vasakult: Sandra Väliste (Pärnu Ühisgümnaasium), Emily Anete Pukk (Koidula Gümnaasium, foto Piret Aaslaid), Kätlin Koplus (Sütevaka Humanitaargümnaasium).

26/06/2022|

Zonta Pärnu klubi uus president

Käesoleva aasta 5. mail valiti Zonta Pärnu klubi uueks presidendiks Helle Pärna. Eelmisele presidendile, Tiiale Ööpikule, suur-suur tänu suurepärase töö eest presidendina!

05/05/2022|
Go to Top