Zonta Viljandi klubi

Zonta Viljandi klubi2022-09-05T22:28:46+03:00

ZONTA VILJANDI KLUBI

Zonta Viljandi klubi on tegutsenud peaaegu kolmkümmend aastat.

Kui Eesti Vabariik 1991. aastal taasiseseisvus ning saime tagasi õiguse oma riigi asju ise ajada, hakkasid ka naised kohtuma tegusate naistega erinevatest riikidest. Viljandi naised said aimu sellisest rahvusvahelisest naiste klubist nagu Zonta tänu rootslannadele sõprusmaakonnast. Mõte hakkas liikuma.

Meie klubile pani aluse Ene Allik, kes kogus kokku 22 aktiivset naist, kes vastavalt nõuetele olid tegevad erinevates ametites. Et saaksime aimu, mida tähendab üks rahvusvaheline klubi, mille sümboliks on kollane roos, tõttasid meile appi Zonta Helsingi II klubi naised. Meie ristiemad olid Kata Jouhki, Anniki Mäkinen ja Eija Salo. Suur aitäh neile! Õppisime, tegime teste ja valmistasime ette oma asutamisdokumente. Asutamisajaks sai 12.november 1993 ja tšarterpeo pidasime järgmise aasta mais.

Oma tegutsemisaastate jooksul on klubi korraldanud hulgaliselt heategevusüritusi, toetanud ja aidanud nii andekaid noori kui abivajajaid. Kõige esimene projekt oli Viljandi Haigla taastusravi osakonna toetamine. Viisime väikeste kingituste näol rõõmu neile, kes pidid jõulud haiglas veetma.

Viljandi Haigla juures asuva Perekodu juurde oleme aastate jooksul istutanud puid koos kõikide Eesti Zonta klubidega. Parki on istutanud puid ka Soome, Rootsi ja Läti klubide esindajad.

Andsime aastaid välja stipendiumi väga tublile noorele naistudengile, kes on pärit paljulapselisest perest või kasvanud orvuna. Alates 2019. aastast tunnustame klubi stipendiumiga põhikoolis või gümnaasiumis õppivat tütarlast, kellel on silmapaistvad tulemused loodusainetes. Väärtustame kaunist eesti keelt ja anname igal aastal 14. märtsil emakeelepäeval üle auhinna koolinoorest andekale keeleoskajale. Oleme abistanud tüdrukuid, kel kodust tähelepanu väheks jääb ja korraldanud neile suvelaagreid. Oleme aidanud teha jõululaua rikkalikumaks nii lasterikastel peredel kui üksikuks jäänud vanainimestel.

Aga raha selleks? Raha oleme teeninud ise  – korraldades heategevusloteriid jõulueelsel käsitöölaadal, pakkunud toitlustamist sõuderegatil „Viljandi paadimees“  ning organiseerinud müügilette Zonta kokkusaamistel. Lisaks mitmeid ja mitmeid väiksemaid ettevõtmisi, mis meid on ühendanud.

Aastate jooksul on meie klubi töös osalenud palju naisi. On neid, kes tulid ja erinevatel põhjustel loobusid. On neid, kes on tulnud ja jäänud. Asutajaliikmetest on klubis tänaseni  Ene Allik – meie klubi esimene president, Helle Aunap, Karmen Laos ja Lea Elias.

Zonta Viljandi uudised

Hoidiste mess Olustvere 2023

23. oktoobril toimus Olustveres traditsiooniline hoidiste mess, millest Viljandi klubi teistkordselt osa võttis. Meie naised olid väga tublid ja nii pakkusime 18 erinevat sorti magusat ja 14 erinevat sorti soolasemat hoidist. Läbimüük ületas ootused ja koju tagasi saabusime praktiliselt tühjade kastidega. Tore, et see üritus on muutunud meie jaoks vahvaks traditsiooniks!

28/09/2023|

VILJANDI KOHVIKUÖÖ

02. juunil  toimus Viljandis Hansapäevade raames Kohvikuöö, millest esmakordselt võttis osa ka Zonta Viljandi klubi. Ettevalmistust oli palju, aga tulemused seda väärt: ülimaitsev nõgesesupp, salatid, soolased ja magusad pirukad-koogid-stritslid, rabarberikissell, angervaksalimonaad jne. Kohviku külastajaid oli nii palju, et enne ametlikku lõppu kippusid letid tühjaks jääma... Muusikalist naudingut pakkusid Karmoškakamraadid, kes andsid lausa kaks minikontserti. ...

10/06/2023|

Zonta Viljandi klubi Lätis

Viljandi klubi naised veetsid 27.-28. mai Lätimaal. Külastasime Ungurmuiža - 18. sajandist pärit puidust mõisakompleksi; veetsime aega toredas veinitalus, kus degusteerisime kümmet eriliiki marjaveini ja sõime maitsvat suppi ; tutvusime Kuldiga linnaga ja uudistasime Cinevilla filmipaviljonides. Huvitav programm, toredad reisikaaslased ja mõnus ilm – positiivsed emotsioonid olid tagatud!

30/05/2023|

NOOR PÄRIMUSBÄND 2023

Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimus täna, 5.mail konkurss Noor Pärimusbänd 2023. Zonta Viljandi klubi esindajad olid palutud võistlejaid hindama ja võimalusel oma auhinda välja andma. Meie lemmikuks sai ansambel Lämmi Üü, mille liikmete Loore Vau ja Triinu Orgmetsa kromaatilistel kanneldel esitatud lauludega põimitud lugu soojast ööst ja õitsilkäimisest mõjus väga terviklikult ja veenvalt. Neidude mentor võistluseks valmistumisel oli Mati Tubli. ...

05/05/2023|

Veebinari salvestus – tutvumisportaalide rõõmud ja pettu(mu)sed

Tutvumisportaali kasutamisest ei taha paljud rääkida. Eriti kui oled petta saanud. Hea kui see pettumus lõpeb emotsionaalse kahjuga, aga on ju juhtumeid kui moraalsele üleelamisele lisandub rahaline kahju. Selle teema käsitlemiseks on meil külas psühholoog Julia Laanemets ja veebipolitseinik Andero Sepp.

05/05/2023|

3. veebinar – tutvumisportaalide rõõmud ja pettu(mu)sed

Zonta Eesti klubid ootavad huvilisi juba kolmandasse jututuppa neljapäeval, 27.04. kell 18:00 Tule ise ja kutsu sõbrad kaasa! Teema on väga huvitav. Tutvumisportaali kasutamisest ei taha paljud rääkida. Eriti kui oled petta saanud. Hea kui see pettumus lõpeb emotsionaalse kahjuga, aga on ju juhtumeid kui moraalsele üleelamisele lisandub rahaline kahju. Selle teema käsitlemiseks on meil külas psühholoog Julia Laanemets ja ...

21/04/2023|
Go to Top