Eesti zontad Pärnust, Viljandist, Tallinnast ja Tartust said veebruari esimesel nädalavahetusel talveseminariks kokku Järvamaal Toosikannu puhkekeskuses.

Korra aastas on nii tore saada kõigi klubidega korra kokku, rääkida mis on tehtud, mis teoksil. Tuletada meelde, miks me oleme Zonta klubis. Vaadata endale otsa, millised me oleme. Saada inspiratsiooni, innustada  ja innustuda.

Üks oluline osa päevakorrast oli Area 6 ehk Eesti Zonta klubide koosolek. Koosolekul kuulati iga klubi tegemisi, töötubades toimusid mõttetalgud teemal “ Eestis oleks naistel parem elada, kui…” Mõtteid oli palju ja ka tahet edasi tegutseda. Kõik ikka selleks, et viia ellu zontade eesmärk – luua koos parem maailm. Tulemas on Kollase Roosi kampaania veebinarid, esimene neist juba 16.02 – Lihtsad nipid usaldusväärse e-poe leidmiseks. Tulemas on taas ka  Euroopa seminar 28.-30. aprill 2023 Frankfurdis.

Toosikannu puhkekeskuses on suur metsloomapark, kus elab üle 600 punahirve. Nende uhkete loomade vaatlemiseks korraldati meile loomasafari toreda kollase retrobussiga. Talveseminari sisse mahtus ka töötuba, kus sai punahirvede sarvedest teha endale meelepärase ehte, võtmehoidja, või mõne muu vajaliku pisividina. Näiteks hambatikkude hoiutopsi või mõne nagi või sahtlinupu. Tehti näiteks kaelaehteid ja võtmehoidjaid. Hirvesarv materjalina oli huvitav kogemus. Hirved viskavad igal aastal pärast jooksuaega oma uhked sarved maha, nii on Toosikannu metsades palju hirvesarvi. Kokku korjatakse need enamasti vaid söödaplatsidelt.

Järgmiste toredate kohtumisteni, armsad zontad!