Zonta Area 6 ehk Eesti Zontaklubid ühiselt korraldavad Kollase roosi kampaania raames digiohtudest teavitamise ja nende vältimise näpunäidete jagamiseks kolm veebinari. Osalemine on tasuta!

Esimene neist toimub neljapäeval, 16.02.2023 kell 18-18:45 teemal LIHTSAD NIPID USALDUSVÄÄRSE E-POE LEIDMISEKS

Registreerumiseks saada e-mail aadressil registreeri@zonta.ee. Kinnitusega saad lihtsad ja täpsed juhised veebinaril osalemiseks. See on lihtne!

Vastavalt infootsingule internetis selgub, et üle poole inimestest sooritab e-ostu vähemalt korra kuus. Eestis on selles aktiivseimaid 50-59 aastased naised. Järjest kasvav e-ostlemine suurendab ka riskide osakaalu. Kuidas saada e-poest
seda, mida ma päriselt tahan?

Külalistena on vestlusringi kaasatud tarbijakaitse ekspert Kristina Vaksmaa-Tammaru, Tarbijate ja ettevõtjate nõustamise osakonna juhataja, külla tuleb  reklaamiekspert, oma ostlemiskogemusi veebis jagab Krista Lepik, Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi lektor. Vestlusringi modereerib Anne Vomm, Zonta Tartu klubi liige, Tartu Ülikooli superarvutite tehtnilise toe koordinaator.

Mis tuleb jutuks?

  • Mille järgi kahtlast kaupa ära tunda ehk lahendused probleemidele
  • Näited mõnest ilmselgelt ebausaldusväärsest tootest ja selle võlts-kasutajakogemustest
  • Review vaatamine enne ostu (toodete kasutajakogemusi kirjutatakse ilma, et kirjutaja oleks toodet proovinudki) – kasuta vajadusel Google translate’i inglisekeelse teksti mõistmiseks
  • viited kahtlastele allikatele (Maalehes ja (tervise- ja naiste-) ajakirjades reklaamitakse veidraid tooteid
  • Zonta klubiliikme lugu ja lahendus – hangi e-poodlemiseks eraldi panagakonto
  • Reklaamieksperdi ülevaade – kuidas toote reklaami valmistatakse, millistele ostu ajendavatele teguritele rõhutakse
  • Tarbijakaitseeksperdi ülevaade – mida saab teha, kui on petta saadud ja samuti, millised pöördumised on tabijakaitsesse tulnud.
  • Mõtlemiseks küsimus osalejale – kuidas jõulu- ja sõbrapäeva ostlemine läks? Võimalusel lisa chatti  või vestlustuppa oma lood.

Veebinari salvestus on järelvaadatav zonta.ee kodulehel.