Jaanuar on Zonta Internationalis Amelia Earhart’i kuu.  Sellega seonduvalt toimus meie koosolek Tartu observatooriumis Tõraveres, ning võõrustada oli väga väärikas külaline. Meil oli külas akadeemik, astrofüüsik, kosmoseteadlane, endine Riigikogu esimees Ene Ergma.

Ene Ergma on Teaduste Akadeemia liige, esimene Eesti taasiseseisvumise järel valitud naisakadeemik (valiti 1997), ja üsna pikalt oli ta ka ainus. Praegu on Eestis üheksa naisakadeemikut. Vestlusringi teemad hõlmasid nii kosmost, poliitikat kui teadust. Jutuajamise vürtsiks olid pr Ergma poolt räägitud anekdoodid. Külalise jutt oli väga huvitav, küsimusi oleks jagunud ka kauemaks.

Õhtu lõpetuseks tegime väikese ringkäigu Tõravere Observatooriumi külatuskeskuses meie endine zonta Mare Ruusalepa juhtimisel. Ringkäigus lisasid täiendavaid nüansse ka teiste astrofüüsikute Ene Ergma ja Liia Hänni kogemused ja mälestusted. Väga tore oli kuulata Mare selgitust ja kirjeldust ajaloolistest arvamustest taevakaardist kunstnik Lagle Israeli taevakaardi motiividel loodud mosaiigi juures.

Oli ilmeline õhtu.