Tartu klubi 2023/24 hooaja esimene koosolek oli augusti viimasel kolmapäeval, 23.08. Ilm oli muutlik – päikesele lisandus  vahepeal vihmasabin peaaegu selgest taevast, jätkates taas päikesega. Meile oli aeda kaetud laud. Serveeriti suurepäraseid autentseid Türgi roogasid – saime osa tükikesest Türgi kultuurist. Sümeyral olid abis sõbrad Türgist. Üllatuseks meile ja Eesti taasiseseisvuspäeva tähistamiseks oli ühe türklanna poolt tehtud tort! Külalislahkus, mis on türgi traditsioonide lahutamatu osa, oli tunda igas detaillis – alates kaunistatud lauast kuni personaalse teeninduseni.

Koosolek oli töine, arutati tulevaste projektide ja tegevuste üle, seda saatis ka üle pika aja kokkusaamise rõõm ja elevus. Üheskoos leiti uusi ideid ja mõtteid, kuidas Zonta klubi saaks veelgi tõhusamalt panustada kohalikku kogukonda ja naiste heaolusse.

Õhtu lõpetas tants, mida juhtisid Türgi naised. Tantsuplatsil sulandus seltskond rõõmsalt ühiseks liikumisse viitamaks taas kuidas Zonta  suudab ühendada inimesi ja luua unustamatuid hetki.

Zonta  põhimõtteks on toetada naisi nende eneseteostuses ning luua positiivseid muutusi ühiskonnas. Avakoosolekuga sai taaskord kinnitust, et klubi liikmed mitte ainult ei toeta üksteist, vaid suudavad olla inspireerivaid ja mõjusaid. Koosolekult lahkudes oli meil südames soe tunne ning rahulolu sellest, et kuulume toetavasse ja südamlikku kogukonda.

Suurt tänu Sümeyrale ja tema sõpradele, kes panustasid sellesse imelisse õhtusse oma aja, energia ja südamega. Tartu Zonta klubi uus hooaeg sai avalöögi rõõmu, naeru, lootuse ja emotsioonidega, kandes endas lubadust jätkata oluliste eesmärkide suunal ning hoida üksteist nii töises kui ka sõbralikus vaimus.