Eile, 24.05, toimus Tartu klubi selle tegevusaasta viimane koosolek. Läksime külla setode esimesele naisülemsootskale Inara Luigasele Mikitamäele Inara Vanavalgõ Kohvitarõssõ. Seal oli meil ka pisut näputööd – pidime põlled ette panema ning võtma käsile pelmeeniteo Inara juhendamisel. Lisaks meie võõrustamisele ja pelmeeniteo õpetamisele rääkis Inara natuke ka iseendast ja naistest setode maailmas.

Ülemsootskaks valimisest rääkis ta nii:

Ülemsootska valimine käib seto kuningriigi päeval niimoodi, et see, kes tahab ülemsootskaks saada, astub paku peale ja kelle juurde koguneb kõige rohkem inimesi, see osutubki valituks.

Inara: „See meeste jutt, et naistel ei ole ülemsootska valimisele asja, ajas turri – ma peaaegu kümme aastat olnud vallavanem ja nüüd järsku ei kõlba. Astusin pakule, ja rahvas tuli. Nii minust esimene naisülemsootska saigi. Pärast seda on olnud veel kuus naisülemsootskat, praegugi on naine – Anzelika Gomozova.

Klubi koosoleku jutupunktidesse kuulus rida teemasid, aga lisaks selle kuu lõpuga otsasaavale Zonta tegevusaastale sai läbi ka Tartu klubi juhatuse kaheaastane volituste aeg. Klubi senise juhatuse  – Ludmilla Sööt, Kätlin Saarela, Annika Tellissaar, Terje Vellemaa, Sirje Kurrikoff ja Asta Niinemets – volitused lõpevad 31. mail 2023. Vastavalt eelmise koosoleku otsusele alustavad 1. juunist 2023 tööd klubi presidendina Terje Vellemaa, asepresidendina Kätlin Saarela, laekurina Annika Tellissaar, sekretärina Krista Lepik, IT-isikuna Anne Vomm ja juhatuse liikmena Liia Hänni. Koos volitustega anti üle ka klubi sekretäri ametiga kaasnev graafika ja klubi presidendiametiga kaasnev maal. Viimase on maalinud ja kinkinud klubile Kristin Aavakivi, kelle südamesiirdamist aastal 2006 Tartu Zonta klubi toetas.

Koosoleku lõpuosa oli taas Inara Luigase juttude ja lõõtsamängu päralt. Inara õpetas meile ka ühe seto tantsu ning pani meid rõõmsalt tantsima!

Kaunist tegusat suve!