25. novembril värvusid taas kord mitmed Eesti tuntud objektid oranži värvi. Tartus olid selleks ERM, Kaarsild, Rahu sild, Lõunakeskuse viadukt ja Lõunakeskus ise. Maakonnas värvusid oranžiks Elva kultuurimaja ja Nõo muusikakool. Aga mida oranž 25. novembril sümboliseerib? Naisõiguslased on tähistanud 25. novembrit kui vägivallavastast päeva alates 1981. aastast. ÜRO kuulutas selle ametlikuks tähtpäevaks 1999. aastal, et suurendada teadlikkust ja öelda ei naistevastasele vägivallale.

Päeva eesmärk on teadvustada naiste vastu suunatud vägivalda, mis on ühtlasi inimõiguste vastane vägivald ja kahjustab kogu ühiskonda, perekondi ja kogukondi. Zonta tahab ka tähelepanu juhtida soolisele diskrimineerimisele, mida sageli sellena ei teadvustata. Naistevastase vägivalla lõpetamine on võimalik ja vajalik, et ühiskond saaks areneda ja õitseda.

Zonta Tartu klubi korraldas antud päeva tähistamiseks järjekordse jalutuskäigu „Zonta hoolivuse eest. Koos vägivalla vastu“. Üks vahva punt oranži kandvaid Zontasid ja vägivallavastast liikumist toetavaid mõttekaaslasi kogunes 25. novembril Tartu turuhoone lähedal jõe ääres, et mööda promenaade ning üle Tartu sildade jalutades kaaskodanike tähelepanu antud teemale juhtida. Jalutuskäiku kaunistasid muinasjutulised postkaardivaated lumistel Emajõe kallastel.