Eile, 8. märtsil oli naistepäev. ZONTA jaoks on naistepäev ka Kollase Roosi päev, sest just see lill on ZONTA sümbol ja tähendab sõprust.  Meie tegemisi on märganud teisedki, RingFM lehel on avaldatud meie tegemistest artikkel:

Zonta International on rahvusvaheline organisatsioon, mis loob paremat maailma naistele ja tüdrukutele. ZONTA jaoks on naistepäev ka kollase roosi päev, sest just see lill on ZONTA sümbol (Zonta sümboolikas tähendab kollane roos sõprust). Seepärast kinkis ka Zonta Tartu klubi oma tegutsemise 30. aastapäeval Tartu linnale kollaste rooside peenra, mis nüüd juba mitu aastat Jaan Tõnissoni ausamba juures linlaste ja selle külaliste silma rõõmustab.

„Zonta seisab eelkõige naiste eest, aga meie arvates on kogu ühiskonnal parem olla, kui naised saavad oma võimeid realiseerida ja naisi nähakse mitte ainult järelkasvu tootjatena“, ütleb Zonta Tartu klubi president Ludmilla Sööt.

Veebruarikuu koolivaheajal korraldasid Zonta Tartu klubi ja Tartu Rahvaülikool Tartusse jõudnud ukraina lastele eesti keele õppe laagri. Tegevus käis kahes grupis, 7-11 aastased ja 12-16 aastased. Kummaski grupis 20 last. Grupid täitusid väga kiiresti ja soovijaid oleks olnud rohkem, kui suutsime vastu võtta. Eesti keelt õpetati loovalt, markeerides igapäevaseid tegevusi ja nutimaailma. Lisaks aktiivsele keeleõppele osalesid lapsed ka käelise tegevuse tundides.Samuti said nad ülevaate Eesti kultuurist.  Järgmine laager toimub aprillivaheajal.Keeleõppelaagris osalemise eest laste vanemad maksma ei pidanud ning lisaks õppimisele pakuti ka lõunasööki. Raha linnalaagrite jaoks tuli koostöös Zonta Tartu klubiga Iiri heategevusorganisatsioonilt Haven Horizons. See organisatsioon on pühendunud naiste- ja lastevastase vägivalla ja väärkohtlemise lõpetamisele.

Selleks, et naisi aidata, tuleb ikka raha koguda. Üks võimalus on kontsertide korraldamine ja nõnda ongi sel korral ooperihuvilised oodatud 19. aprillil ERMistoimuvale kontserdile „Pikantne klassika“,kus uue kavaga astuvad üles Elina Netchajeva ja Reigo Tamm.
„ ZONTA on maailmas küll rohkem kui sada aastat juba tegutsenud, aga pole näha, et tööd vähemaks jääks. Esimene Zonta klubi Eestis sündis päev enne Eesti Vabariigi taastamist ja meie oleme kasvanud ja arenenud koos Eestiga. Vajadus meie pühendunud ja inspireerivate naiste tegevuse järele teiseneb, aga ei kao kunagi“, ütleb Zonta Eesti alapiirkonna direktor ja üks meie asutajaliige Tiina Rebane.

Zontade Kollase roosi kampaania 2023 on pühendatud digiohtudele ja sel kevadel korraldavad  Zonta klubid Eestis (meid on kokku 4 klubi) ühiselt kolm veebinari sellest, mille otsa võime komistada, kui internetis tegutseme. Veebruaris oli veebinari teemaks turvalise e-poe leidmine, 23. märtsil räägime sellest, kuhu kaob netis aeg ja mida see meiega teeb ning aprillis pühendume suhtlusportaalidele. Märtsi veebinaril osalevad psühholoog Kätlin Konstabel, aeglase infoliikumise uurija Krista Lepik ja AEGA ON podcasti juht Maret Kesküla.

NB! Kõik veebinarid on tasuta ja järelvaadatavad zonta.ee kodulehel.

Esimest veebinari saab vaadata https://zonta.ee/uudised/
https://www.youtube.com/watch?v=5rIFwDsq6xw

Lisainfo:
Anne Vomm, ZONTA Kollase Roosi kampaania juht anne.vomm@proton.me +372 520 5478
Tiina Rebane, ZONTA Tartu Klubi asutajaliige tiireb@gmail.com +372 5669 3720

Allikas: Zonta International